Ministar Beroš u Kninu: Zadovoljan sam reakcijom kninske bolnice
Ministar zdravstva Vili Beroš posjetio je danas kninsku Opću i veteransku bolnicu Hrvatskog ponosa, a nakon razgovora s čelnicima bolnice, Grada i Županije dao je izjavu novinarima.
– Razgovarali smo o epidemiološkoj situaciji, načeli smo i druge aktualne zdravstvene teme, a bilo je riječi i o popuštanju naših mjera, o tom balansu očuvanja zdravlja i očuvanja gospodarskih aktivnosti. I dalje je potreban oprez, a moramo i poštivati fizičku udaljenost – kazao je.
Dodao je kako je zadovoljan reakcijom kninske bolnice na zarazu.
– Zahvaljujući djelovanju epidemiološke struke i postupanju osoblja u bolnici ova kriza je riješena na zadovoljavajući način. S obzirom na specifičnost zdravstvene usluge koju bolnica pruža, a to je skrb za bolesnike na produljenom liječenju, moglo je drugačije završiti. Zadovoljan sam reakcijom kninske bolnice – rekao je ministar i najavio kako od 4. svibnja zdravstvene ustanove trebaju započeti s vraćanjem u uobičajenu funkcionalnost.
Župan Goran Pauk zahvalio se ministru i nacionalnom stožeru na radu i ulijevanju povjerenja građanima. Izvijestio je kako u županiji trenutno ima 83 oboljela od COVID-a-19 te 32 koji su ozdravili.
Gradonačelnik Marko Jelić je istaknuo da je zadovoljan situacijom u Kninu.
– Već desetak dana nema oboljelih što je za pohvalu. Moramo čuvati zdravstveni sustav u gradu i u čitavoj zemlji. Pokazalo se da zdravstveni djelatnici rade posao kako treba i imamo se čime dičiti – kazao je Jelić te, kao i ministar, pozvao na daljnji oprez.
Ravnateljica kninske bolnice Kristina Bitunjac govorila je o trenutačnom stanju u kninskoj zdravstvenoj ustanovi.
– Bili smo u kontaktu s epidemiološkom službom i držali se njihovih naputaka te smo uspješno i brzo stavili situaciju u bolnicu pod kontrolu. Pripremamo se za normalizaciju, jučer je s radom krenuo objedinjeni hitni bolnički prijem, a uskoro ćemo krenuti i s hospitalizacijom i hladnim pogonom, naravno, u dogovoru s epidemiološkom službom i ministarstvom – kazala je.
I. Š.

Djelatnici Skloništa za nezbrinute životinje Grada Zagreba – Azila Dumovec prikupili su i donijeli u Knin tonu hrane za pse te je donirali udruzi Berta koja skrbi za 75 napuštenih pasa, izvijestili su nas iz kninske udruge.
Projekt ‘Knin grad s pričom’ vrijedan je 622.958,70 kuna, a u potpunosti je financiran iz Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.- 2020 – Razvoj i provedba programa za socijalnu koheziju i povećanje zaposlenosti u gradovima: Kninu, Belom Manastiru i Općini Dadra, Benkovcu, Petrinji i Vukovaru, u okviru Europskog socijalnog fonda.
Ni u županiji nema novooboljelih, izvijestio je županijski Stožer civilne zaštite. Evo priopćenja:
I danas u Kninu nema novooboljelih od COVID-a-19, potvrdio nam je načelnik Stožera civilne zaštite Grada Knina, Marijo Ćaćić.
Nekoliko radnika DIV-a obratilo se danas redakciji
Niti danas u Kninu nema novozaraženih COVID-om-19, izvijestio je načelnik Stožera civilne zaštite Grada Knina, Marijo Ćaćić.
Čistoća i zelenilo od danas opet aktivira usluge odvoza glomaznog otpada i prikupljanja odvojenih vrsta otpada, izvijestili su u priopćenju kojega prenosimo u cijelosti:
Od sutra blagajna Komunalnog kreće s radom u redovnom radnom vremenu, stoji u priopćenju Komunalnog poduzeća koega donosimo u cijelosti:
Unatoč izolaciji i zatvorenim vratima zbog pandemije i kninska knjižnica uključila se u manifestaciju Noć knjige!
Od danas za kretanje unutar županije više ne trebate propusnicu, izvijestio je gradski Stožer civilne zaštite. Evo priopćenja: