• Sport
  • Zlato Mie Paškalj i bronca Sare Tucaković na Karate turniru u Zagrebu

Zlato Mie Paškalj i bronca Sare Tucaković na Karate turniru u Zagrebu

Piše: Dražen Barić, Karate klub Knin

Novo odredište kninskih karataša bio je Zagreb. Na 11. Bushido karate Kupu prijateljstva okupilo se 664 natjecatelja iz 71 kluba iz 3 države. Jedan vrlo jak turnir na kojem su i Kninjani našli mjesto na postolju.

Boje kluba branili su Mia Paškalj, sestre Tucaković, Karlo Glavočević, Ana Martinović, Iva Gašpar, Antonija Herceg te Petra Miličević. Svi su odradili odličan turnir, nekima je falilo malo koncentracije, nekima sreća, ali je najvažnije da ima pomaka.

Standardno, Mia Paškalj je pomela konkurenciju u tri borbe (3:0,4:0 i 1:0) i osvojila zlato. Izvanredna predstava mlade Kninjanke koja iz turnira u turnir stasaje u vrhunskog borca.

Sara Tucaković osvojila je broncu. Pokazala je da je u samom vrhu svoje kategorije, i to u kategoriji gdje je preko 20 natjecatelja pa je treće mjesto ogroman uspjeh.

Bilo je ovo novo uspješno iskustvo za Kninjane koji svoju formu dižu pred državno prvenstvo, ali prije toga čeka ih još prepreka.