• Sport
  • Teskera treći na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore (U-21)

Teskera treći na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore (U-21)

Piše: Dragan Pinjuh

Josip Teskera iz TK DIV Knin osvojio je treće mjesto na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore (U-21) koje se održalo u mjestu Čavle kod Rijeke.

Teskera je u prvom kolu savladao Matiju Vrbetića iz Osvita sa rezultatom 14:13. Polufinalnu borbu izgubio je od seniorskog reprezentativca Luke Turkalja iz Metalca tijesnim rezultatom 1:2 te se morao zadovoljiti brončanim odličjem. Luka Turkalj je na kraju postao mlađi seniorski prvak finalnom pobjedom 26:4.

Ne tražimo alibi, ali Josip Teskera je ovaj put imao “mali” hendikep s obzirom da se borio bez glavnog trenera (Dragana Pinjuha) koji se nalazi u Bugarskoj s drugom klupskom ekipom na natjecanju “1ST WORLD TAEKWONDO EUROPE OPEN MULTI EUROPEAN GAMES G1 tournament” na kojem pokušava izboriti dodatne dvije karte za odlazak na Europsko Kadetsko prvenstvo 2018.

Iz kluba ne kriju zadovoljstvo s obzirom da je ovo prvi seniorski nastup Teskere i odmah osvojena medalja na državnom prvenstvu.