Josip Teskera zlatni na Serbia Openu 2017

Piše: Dragan Pinjuh

Josip Teskera iz TK DIV Knin osvojio je zlato na međunarodnom G1 turniru Galeb Belgrade Trophy – Serbia Openu koji je okupio više od tisuću natjecatelja iz oko 50 zemalja.

Ovo je bio jedan od G1 turnira na kojima natjecatelji iz cijeloga svijeta skupljaju bodove za svjetsku i olimpijsku rang listu. Također, ovo je bio zadnji test turnir za hrvatski nacionalni juniorski tim koji prvog tjedna u studenom odlazi na Europsko juniorsko prvenstvo u Cipar.

Josip Teskera je u okviru Hrvatskog nacionalnog tima osvojio zlatnu medalju sa četiri pobjede protiv predstavnika Italije, Srbije, Grčke i Hrvatske u ukupnom skoru bodova 89:28. Stella Pinjuh i Viktorija Krišto ovoga su puta izgubili u svojim prvim kolima od predstavnika Srbije.