• Naslovna
  • Sport

Po prekrasnom vremenu u Kninu je održano zadnje XIII. kolo rekreativne XC Zimske lige Dalmacije 2015/16.

Za organizaciju se pobrinuo BK Adrion Oros iz Knina, a nastupilo je ukupno 152 natjecatelja. Stazu od 31.3km najbrže je svladao prošlogodišnji pobjednik, Ivica Mesarić (BBK Orlov krug) u vremenu 1:15:39.

Na kraćoj stazi za žene, u dužini 28.2km najbrža je bila poljska triatlon reprezentativka Sabina Rzepka (BK Primošten), drugo mjesto je zauzela Tanja Barišić (BBK Orlov krug), dok je trećo mjesto osvojila Karmen Škiljić (BBK Pakoštane).

Josip Toljan (BBK Orlov krug),  pobjednik je u kategoriji U20, drugu poziciju je zauzeo Mate Miletić (BK Aks), a Benjamin Mahić (Trek Team Sarajevo) je završio na trećoj poziciji.

Zlatni u kategoriji 20-30 bio je Carlo Petković (BBK Orlov krug),  Roko Pavlinušić (BK Vlaji Sinj) je srebrni, dok je njegov klupski kolega Ivan Brčić unatoč tehničkim problemima uspio osvojiti broncu.

Kategoriju 30-40 su pokorili članovi BBK Orlovog kruga, Ivica Mesarić, Tonko Juras i Dženis Čanjevac.

Belgijanac Jorgen Huybrechts pobjednik je kategorije 40+, drugi je Dario Čondrić (BK Konavle), dok je trećeplasirani Joško Fržop (BBK Orlov krug).