Program obilježavanja Dana grada: Zvonimirovi dani, Cest is the best, sajam, Moto susret…
Donosimo program obilježavanja Dana grada Knina i blagdana sv. Ante.
5. LIPNJA 2014. GODINE (ČETVRTAK)
18:00 sati VEČERNJI MALONOGMETNI TURNIR „GOLUBIĆ 2014“
(Turnir traje do 6. lipnja)
Malonogometno igralište u Golubiću
DŠR „ŠPORT ZA SVE“ – GOLUBIĆ
19:00 sati IZLOŽBA SLIKA AKADEMSKOG SLIKARA MARKA MATIĆA
Prostorije Pučkog otvorenog učilišta Knin
POUK
6. LIPNJA 2014. GODINE (PETAK)
ZVONIMIROVI DANI
17:00 sati Prikaz života u srednjem vijeku, likovna kolonija, sajam starih proizvoda i
zanata
Kninska tvrđava
KUD „KRALJ ZVONIMIR“ KNIN, TZ KNIN I GRAD KNIN
20:30 sati Srednjovjekovna plesna skupina Ninije
Predstava Tenen i Ninije – Dječje kazalište Pinokio
Otvorenje Zvonimirovih dana
Demonstracija vještina srednjovjekovnog mačevanja
Plesna skupina Kontea
Obred primanja u stalež vitezova kralja Zvonimira
Plesni program
Kninska tvrđava
7. LIPNJA 2014. GODINE (SUBOTA)
09:00 sati MALONOGOMETNI TURNIR „KVART 2014“
(Održava se i sutradan 8. lipnja)
Igralište s umjetnom travom SŠGK
MNK „DINAMO“ KNIN
10:00 sati TURNIR U ŽENSKOJ ODBOJCI
Dvorana OŠ „Domovinske zahvalnosti“
DŠR „ŠPORT ZA SVE“ – GOLUBIĆ
14:00 sati PRIJATELJSKI MALONOGOMETNI SUSRETI
(ekipe gradova Linza, Zagreba, Vinkovaca, Uskoplja, Kupresa i Knina)
Dvorana Srednje škole „Lovre Montija“
GRAD KNIN
ZVONIMIROVI DANI
10:45 sati Mimohod vitezova gradskim ulicama
Postrojavanje viteških postrojbi na Trgu Oluje (kružni tok)
11:30 sati Likovna kolonija, sajam, streličarstvo, mačevanje
Srednjovjekovna kuhinja, naoružanje, bojne naprave
Kninska tvrđava
VEČERNJI PROGRAM
20:30 sati Trening vitezova za viteški turnir
Dolazak kralja Zvonimira i kraljice Jelene
Viteški turnir za nagradu Kralja Zvonimira
Noćna opsada tvrđave
Borbe vitezova, napad katapultom
Vatrene strijele, vatreni dvoboj
Kninska tvrđava
9. LIPNJA 2014. GODINE (PONEDJELJAK)
12:00 sati IZLOŽBA FOTOGRAFIJA SNJEŽANE POŽAR „KONJI i …“
Crkvica sv. Barbare na kninskoj tvrđavi
KNINSKI MUZEJ
18:00 sati PREZENTACIJA PROJEKTA „ODABERI SPORT“
Mala dvorana Saveza športova Grada Knina
SŠGK I HOO
19:00 sati ARHEOLOŠKA IZLOŽBA UTVRDA GLAVAŠ – „od zemlje do vitrine“
arheološka istraživanja 2011. – 2012.
Kninska tvrđava
KNINSKI MUZEJ
10. LIPNJA 2014. GODINE (UTORAK)
19:00 sati PREDAVANJE: EMIGRANTSKA HRVATSKA KNJIŽEVNOST I
ULOGA HRVATSKE REVIJE, ČASOPISA MATICE HRVATSKE
Predavač: Dr. sc. Srećko Listeš
Prostorije Pučkog otvorenog učilišta Knin
MATICA HRVATSKA – OGRANAK KNIN
11. LIPNJA 2014. GODINE (SRIJEDA)
11:00 sati SVEČANA SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA GRADA KNINA
DODJELA GRADSKIH PRIZNANJA
Galerija na kninskoj tvrđavi
18:30 sati PREDSTAVLJENJE KNJIGE DAMIRA JELIĆA „OČE NAŠ“
Samostan sv. Ante – Knin
GRAD KNIN
19:00 sati IZLOŽBA SKULPTURA ILIJE SKOČIBUŠIĆA
Galerija Kninskog muzeja
KNINSKI MUZEJ
20:00 sati PREDSTAVA „AJME MENI JADNA TI SAM“
Dom Hrvatske vojske
HKD „NAPREDAK“ KNIN
12. LIPNJA 2014. GODINE (ČETVRTAK)
08:30 sati SAJAM TRADICIJSKIH PROIZVODA
Stara gradska pijaca (kod Crkve sv. Ante)
GRAD KNIN I TZ KNIN
11:00 sati PREDAVANJE: „AKADEMIK HRVOJE POŽAR U HRVATSKOJ
ENERGETICI“
Predavač: Dr. Goran Granić, ravnatelj Energetskog instituta Hrvoje Požar
Svečana dvorana Veleučilišta „Marko Marulić“ u Kninu
NARODNA KNJIŽNICA KNIN
MEĐUNARODNI ULIČNI FESTIVAL „CEST IS D’ BEST“– GOSTUJE U GRADU
KNINU
18:00 sati “Klaun Ludek“- predstava, „Šašavo Šalabajzanje“- Interaktivna klaunovsko
žonglerska predstava, „Razbibriga“- predstava, „Kesten i čarobna Šeflja“-
interaktivna cirkuska predstava sa elementima Hula hoopa, Equilibrizma i
Žongliranja, „Kam HRAM“- predstava, “MeliMelo“- Akrobatski Duet na svili
i akro-ringu te kotaču.. + konstrukcija + kombi, „Varteni VrtiLeti“ – Žonglerski
trio sa Vatrom, „Nastup grupe Sick swing orchestra“
Trg Ante Starčevića
GRAD KNIN
20:00 sati IZRAVNI PRIJENOS SVEČANOG OTVARANJA SVJETSKOG
NOGOMETNOG PRVENSTVA I
NOGOMETNE UTAKMICE BRAZIL – HRVATSKA
Trg Ante Starčevića
GRAD KNIN I MK STORMRIDERS KNIN
13. LIPNJA 2014. GODINE (PETAK)
08:00 sati BUDNICA ULICAMA GRADA KNINA
U izvedbi Puhačkog orkestra Pirovac
08:30 sati POLAGANJE VIJENACA ZA POGINULE HRVATSKE BRANITELJE
Spomenik Hrvatske pobjede Oluja ’95
09:30 sati PROCESIJA S KIPOM SV. ANTE
Od Crvke sv. Ante do Crkve GVHKZ
10:30 sati SVEČANA SVETA MISA
Predvodi mons. Mile Bogović, biskup gospićko-senjski
CRKVA GVHKZ
19:00 sati BLAGOSLOV DJECE
Misno slavlje predvodi fra Marko Duran, gvardijan
CRKVA SV. ANTE
20:30 sati SUSRET KLAPA „VEČER SV. ANTE“
Kninska tvrđava
GU „KNINFEST“ KNIN I GRAD KNIN
21:00 sati IX. HUMANITARNI MOTO SUSRET
Nastupaju: 13. lipnja (petak) – Pulsrock band, TEŠKA INDUSTRIJA
14. lipnja (subota) – Pulsrock band, Full Monty
Izletište Marunuša
MK STORMRIDERS KNIN
14. LIPNJA 2014. GODINE (SUBOTA)
08:00 sati OTVORENO PRVENSTVO GRADA KNINA U RIBOLOVU
Rijeka Krka – gornji dio šetnice
ŠRD „KRKA“ – KNIN
10:00 sati CAC SPECIJALNA IZLOŽBA PASA VI. I VII. FCI GRUPE
Nogometno igralište u Radučiću
KINOLOŠKA UDRUGA „KNIN“ – KNIN
16:00 sati BOĆARSKI TURNIR
Boćarski teren boćarskog kluba „Zrinski“
BOĆARSKI KLUB „ZRINSKI“ – KNIN
15. LIPNJA 2014. GODINE (NEDJELJA)
20:00 sati GLAZBENI IGROKAZ „PAVAO IZ TARZE“
Crkva GVHKZ
KUD „KRALJ ZVONIMIR“ KNIN