• Naslovna
  • Sport
  • Na Korea Openu Jarloni zaustavljen u borbi za medalju

Na Korea Openu Jarloni zaustavljen u borbi za medalju

10544436_10204471898221159_1348411382_nNakon odličnog nastupa prije tjedan dana na Grand Prix 1 u Suzhou u Kini kada je prvo kolo pobijedio predstavnika Egipta 13:7 te u drugom kolu bio zaustavljen od Australca Safwana Khalila u dodatnoj rundi na zlatni bod, Stipe Jarloni iz Taekwondo kluba DIV Knin je na Korea Openu nakon tri pobjede zaustavljen u borbi za medalju.

Na jakom Korea Openu G2 serije Jarloni je u konkurenciji 97 natjecatelja koliko je bilo prijavljeno u njegovoj konkurenciji u borbi za medalju izgubio 2:19 od iranskog reprezentativca, ovogodišnjeg prvaka Azije koji se na ovom turniru doslovno „prošetao“ te sve svoje protivnike svladao prekidom s više od 12 razlike.

Jarloni je u 1. kolu kao šesti nositelj bio slobodan, u drugom je u dramatičnoj borbi pobijedio borca iz Venezuele 9:6, u trećem kolu je svladao predstavnika Koreje 18:7, a u četvrom kolu reprezentativca Vijetnama 7:4.

Sa ovim plasmanom Jarloni je zaradio nova 4.32 boda na WTF rang ljestvici i trenutno zauzima 20 mjesto u konkurenciji 233 rangirana borca. U Olimpijskoj sjedinjenoj kategoriji do 54 kg i do 58 kg Jarloni zauzima odlično 27. mjesto od 406 rangiranih boraca.

Također, po ovoj rang ljestvici, dobio je poziv za Grand Prix serije 2 G4 koji će se održati u Kazahstanu krajem kolovoza.