• Naslovna
  • Sport
  • Knin Open: Jakovljević zlatna i najbolja juniorka; Pratljačić zlatni na kriterijskom turniru

U organizaciji Taekwondo kluba DIV Knin jučer su u Sportskoj dvorani Srednje škole Lovre Montija pred oko šesto gledatelja na ukupno šest borilišta održani Knin Open 2020. i Limač Open 2020.

Na ovom međunarodnom natjecanju u taekwondou nastupilo je 380 natjecatelja iz 50 klubova iz dvije države, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Ispred organizatora, predstavnika Grada i predstavnika taekwondo sporta na otvorenju su bili predsjednica TK DIV Knin Glorija Pinjuh, kninska dogradonačelnica Kristina Perić koja je i otvorila natjecanje i dopredsjednik Hrvatskog Taekwondo saveza Nikola Pemper. Bili su tu i predsjednica i tajnik kninske podružnice Zajednice Hrvata Bosne i Hercegovine Barbara Alilović i Donald Dumančić, predstavnik Veleučilišta Marka Marulića Ivan Sorić te načelnica Općine Kijevo Lidija Slavić.

Jučerašnjim turnirom (prvim od tri) startale su kvalifikacije za ulazak u juniorsku nacionalnu selekciju za nastup na Svjetskom prvenstvu koje je na rasporedu na jesen ove godine.

Na prvom kriterijskom turniru nastupila su tri juniorska člana TK DIV Knin koja su postigla izvrsne rezultate i osvojila dvije zlatne medalje.

Što se tiče načina bodovanja na tri kriterijska turnira, treba istaknuti da zlato nosi 7 bodova, srebro 3 boda, a bronca 1 bod

U najboljoj situaciji iz TK DIV Knin je Kristina Jakovljević (-55 kg) koja je jučer pobijedila u čak pet borbi u najbrojnijoj juniorskoj kategoriji te je proglašena najboljom juniorkom na Knin Openu.

Mateo Pratljačić (-48 kg) također je osvojio zlatnu medalju. Treći junior iz TK DIV Knin, Antonio Davidović ostao je bez plasmana iako je vodio sve tri runde te ispustio pobjedu u zadnje tri sekunde.

U poretku juniorki DIV Knin zauzeo je treće mjesto, a sveukupno juniori i juniorke osvojile su 4. mjesto.

U mlađih kadeta TK DIV Knin osvojio je 2. ekipno mjesto, a u Limaća i Limaćica prvo mjesto.

Najboljom natjecateljicom u mlađih kadetkinja proglašena je Ana Maria Mikulić.