• Naslovna
  • Sport
  • Kristina Jakovljević na korak do medalje u Švedskoj

Kristina Jakovljević na korak do medalje u Švedskoj

Zadnjeg dana President’s Cupa u Švedskoj Kristina Jakovljević iz TK DIV Knin došla je na korak do medalje osvojivši 5. mjesto u najbrojnijoj ženskoj juniorskoj kategoriji na ovom turniru (do 52 kg) u kojoj su nastupile čak 33 natjecateljice.

U prvom kolu pobijedila je Ruskinju Ianu Scherbakovu 6:6 (zlatna runda 3:0), u drugom je svladala kadetsku vicepravkinju iz Turske, Sefiku Vakal 1:0, a u borbi za medalju izgubila je 8:5 od Ruskinje Olge Dolgove, brončane sa zadnjeg Europskog juniorskog prvenstva.

Mateo Pratljačić je ovaj put izgubio u prvom kolu od Francuza Rayda Mazzouza 24:14.

Jučer je završio četverodvnevni President’s Cup i započeo Helsingborg Open, G1 turnir na kojem sudjeluje senior Josip Teskera u kategoriji do 54 kg.