Tri medalje TK Olympica na G1 turniru Croatia Open

Tri medalje osvojile su natjecateljice TK Olympic iz Knina na najjačem taekwondo natjecanju u Hrvatskoj, G1 turniru Croatia Open u Zagrebu na kojem ove godine nastupa preko 900 natjecatelja iz 45 zemalja.

Olympic je u Zagreb otišao s tri natjecateljice i vratio se s tri medalje. Srebro je osvojila Ela Jelić u konkurenciji juniorki do 63 kg, a broncu Anđela Mrša u konkurenciji kadetkinja do 41 kg te Ivona Jelić, također u konkurenciji kadetkinja, ali u kategoriji do 44 kg.

Ela Jelić je prvo kolo bila slobodna, sljedeće dvije borbe je pobijedila predstavnice Njemačke i Mađarske, a u finalu je poražena od predstavnice Austrije.

Anđela Mrša je pobijedila protivnice iz Turske i Njemačke, a za ulazak u finale poražena je od predstavnice Danske.

Ivona Jelić je prvo kolo bila slobodna, u drugom je pobijedila je predstavnicu Njemačke, dok je sljedeće kolo izgubila od Njemice.

– Kvalitetan i predan rad trenera s našim članovima rezultirao je hvale vrijednim uspjehom. Bravo za cure i roditelje koji su došli kao navijači pružiti nam podršku – komentirao je čelnik kluba Stipe Jarloni.

Odlazak na natjecanje financiran je iz Europskog socijalnog fonda kroz projekt “Živi sport.”