• Naslovna
  • Sport
  • Matea Jelić izgubila medalju na Svjetskom prvenstvu u posljednjoj sekundi

Matea Jelić izgubila medalju na Svjetskom prvenstvu u posljednjoj sekundi

Kninjanka Matea Jelić imala je polufinale Svjetskog prvenstva u taekwondou u Manchesteru sve do posljednje sekunde, kad joj je Brazilka Milena Titonela uputila udarac u glavu, izvijestio je portal 24sata

Hrvatska taekwondašica Matea Jelić (21) ostala je bez medalje na svjetskom prvenstvu u Manchesteru u kategoriji do 67 kg primivši u četvrtfinalu udarac Brazilke Milene Titonele u posljednjoj sekundi borbe, dok je vodila 13-11.

Mlada 21-godišnja Kninjanka je dvije sekunde do isteka borbe vodila 13-11, primila je udarac u glavu i izgubila. Ostaje tim veća žal ako se zna da je u borbi prije doslovce pomela francusku olimpijsku doprvakinju Haby Niare (21-5).

Nažalost, za Mateju je to bila druga neiskorištene prilika jer se i prije dvije godine u Južnoj Koreji borila za ulazak u polufinale, ali je i tada izgubila dobivenu borbu. Protiv kasnije svjetske prvakinje Nur Tatar vodila je 4-0, no Turkinja je izjednačila i pobijedila na zlatni bod.

Izvor: 24sata.hr