• Naslovna
  • Sport
  • Matea Jelić pobijedila svjetsku prvakinju i osvojila broncu na Finalnom Grand prixu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima

Kninjanka Matea Jelić, članica splitskoga TK Marjan osvojila je brončanu medalju na finalnom Grand prix turniru koji se održava u Fujairahu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, javlja Večernji.hr.

Finalni Grand prix ima status G8 turnira čime je bodovno najjače natjecanje u 2018. godini i najjače bodovno natjecanje uopće nakon olimpijskih igara i svjetskog prvenstva.

Matea Jelić je u kategoriji do 67 kilograma u prvom kolu bez problema slavila protiv Kanađanke Pagnotte da bi u četvrtfinalu bila bolja od aktualne svjetske prvakinje Ruth Gbagbi. Polufinalni poraz od Nur Tatar s tijesnih 10-9 nije ostavio traga na Jelić koja je u borbi za broncu deklasirala Kineskinju 23-3.

Veliki je ovo korak naše Matee prema plasmanu na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.