• Naslovna
  • Sport
  • Stellu Pinjuh i Josipa Teskeru sekunde dijelile od medalja u Ateni

Stellu Pinjuh i Josipa Teskeru sekunde dijelile od medalja u Ateni

Stella Pinjuh i Josip Teskera iz Taekwondo kluba DIV Knin zabilježili su po tri pobjede i osvojili peta mjesta na G2 turniru President Cup 2017 u Ateni na kojem je nastupilo 2200 boraca.

Stella i Josip natjecali su se u najbrojnijim kategorijama na ovom turniru, a do medalja su ih dijelile sekunde.

Stella Pinjuh je u prvom kolu pobijedila aktualnu europsku prvakinju iz Turske na zlatni bod (11:11), u drugom kolu bila je bolja od Grkinje 13:5, a u trećem od Bjeloruskinje 11:6.

U četvrtom kolu u borbi za medalju izgubila je od predstavnice Srbije. Imala je pobjedu jednu skundu prije kraja kada je protivnica osvojila bod. U borbi na zlani bod Stella je izgubila.

Josip Teskera je u prvom kolu pobijedio Rusa 10:3, u drugom kolu je bio bolji od Britanca 20:12, a u trećem od aktualnog europskog kadetskog prvaka iz Rusije 6:4.

U četvrtom kolu u borbi za medalju je, na žalost, mali razmak i umor između borbi rezultirao neshvatljivim padom u borbi. Teskera je 30 sekundi do kraja vodio 6:3, a onda je na kraju ipak izgubio medalju.