• Naslovna
  • Sport
  • Video i foto: Zlata S. Pinjuh i M. Pratljačića na kriterijskom turniru za EP

Video i foto: Zlata S. Pinjuh i M. Pratljačića na kriterijskom turniru za EP

Stella Pinjuh i Mateo Pratljačić iz Taekwondo kluba DIV Knin osvojili su zlata na prvom kriterijskom turniru za Europsko kadetsko prvenstvo, “Zaprešić Openu 2016.” na kojem je sudjelovalo preko 550 natjecatelja iz 72 ekipe.

Ovo je bilo prvo od tri kriterijska natjecanja za ulazak na popis kadetske reprezentacije za 2016. godinu i odlazak na Europsko kadetsko prvenstvo u rujnu ove godine. Po jedan borac iz svake kategorije koji osvoji najviše bodova u tri turnira konkurirat će za odlazak na EP u Rumunjskoj. Slijedeći kriterijski turnir za kadete održat će se u svibnju u Zagrebu.

Divovci su nastupili s tri borca i osvojili dvije zlatne i jednu brončanu medalju.
Zlatne medalje osvojili su izvrsna Stella Pinjuh koja je nadmočno pobjedila sve svoje protivnice u četiri borbe s bodovnom razlikom 51:8. Zlatni je bio i Mateo Pratljačić s dvije pobjede tako da su na prvom kriterijskom turniru Stella i Mateo uzeli po osam maksimalnih bodova.

Brončana medalju osvojila je Ela Jelić s dvije pobjede i jednim porazom i na svom kontu upisala je 2 boda.