Sortiraj po:
Pogledaj:
  • Naslovna
  • Arhiva za kategoriju "Sport"
  • (  »   Page 4)

Kategorija: Sport

TK DIV Knin osvojio drugo ekipno mjesto u Splitu; Dvoje DIV-ovaca na pripremama za dva europska prvenstva


Izvještava: Dragan Pinjuh

Sinoć su se u Splitskoj Spaladium areni održali Split Open 2017 i Splitska mala olimpijada 2017. – memorijalni turnir u spomen poginulog branitelja Gorana Kliškića, a sve u odličnoj organizaciji Taekwondo kluba “Neryo”.

Naši najmlađi Divovci prikazali su izvrsne borbe i nakon Omiš opena opet su krenuli u berbu medalja. Taekwondo klub DIV Knin ne treba se bojati za podmladak jer u ovom klubu 20 godina se stvara vrhunski rezultat u režiji vrhunskih trenera Dragana i Glorije Pinjuh, a u jednoj od ponajboljih taekwondo škola u Hrvatskoj.

TK DIV Knin na svom kontu ima osvojeno 6 europskih i 2. svjetske medalje.

Mladi Divovci su u ekipnom poretku zauzeli drugo mjesto.
Evo i poretka:

1. Neryo
2. DIV KNIN
3. Olympic Knin

Od 15 prijavljenih Divovaca čak 13 ih je osvojilo medalje, od toga 8 zlatnih, 2 srebrne i 3 bronačane medalje.

Zlatne medalje osvojili su Nikola Čeko, Mate Teskera, Patrik Lovrić, Lana Sigut, Ana Popović, Iva Rajić Perutina, Lana Dumančić i Petra Lea Jelić. Srebrene medalje osvojili su Sara Orlović i Nika Dumančić.

Brončane medalje osvojili su Ana Maria Mikulić, Lorena Djak i Tara Kundit.

Bez plasmana su ostali Borna Gojević i Nika Dodik.

Dok su mlade snage Divovaca osvajale medalje u Splitu, u Skradinu nam se sa kadetskom reprezentacijom marljivo priprema Mateo Pratljačić državni kadetski prvak 2017. koji već u četvrtak nastupa na Europskom kadetskom prvenstvu u Budimpešti.

Ista situacija je sa Josipom Teskerom koji je u Zagrebu na treninzima Juniorske reprezentacije te se priprema za Galebov Trofej u Beogradu G1 turnir i europsko juniorsko prvenstvo u Cipru.

Omiš Open 2017: Mlade snage DIV Knina punom parom u novu sezonu.


Taekwondo klub DIV Knin otvorio je jesensku sezonu nastupom na Omiš Openu 2017. i osvojio 10 medalja s 12 natjecatelja te treće ekipno mjesto u konkurenciji kadetkinja.

Evo i popisa osvajača medalja:
Ana Popović zlato
Mate Teskera zlato
Kristina Jakovljević zlato
Viktorija Krišto zlato
Lorena Djak srebro
Lana Sigut srebro
Nikola Čeko srebro
Borna Gojević srebro
Iva Raić Perutina bronca
Elizabeta Krišto bronca

Na žalost ovaj put bez medalja su ostali Luka Jukić i Nika Dodik.

I. Š.

Karate klub Tigar započinje sa upisom novih članova


Karate klub Tigar započinje sa upisom novih članova.

Upisi će se obavljati ponedjeljkom, srijedom i petkom od 18:30 do 20 sati u maloj dvorani Saveza sportova, na adresi Zvonimirova 7b.

Nove članove očekuju škola karatea, savladavanje vještine samoobrane te natjecanja na državnim prvenstvima i prestižnim međunarodnim natjecanjima.

I. Š.

Sutra Biciklistička utrka “2. Uspon na Dinaru”


Biciklistički klub Adrion Oros organizira sutra (nedjelja, 3. rujna) 2. Uspon na Dinaru.

Utrka se vozi dužinom od 16.3 km s ukupnom visinskom razlikom od 930 metara te završava u planinarskom domu Brezovac.

Kategorije na koje se zainteresirani mogu prijaviti su sljedeće:

– Sport (UCI licencirani biciklisti u kategorijama Elite, U23, Juniori, Sport, Veterani A i B, i ostali aktivni biciklisti);
– Rekreativci (UCI licencirani biciklisti u kategorijama Rekreativac, Mlađi juniori, Veterani C i D, i ostali rekreativni biciklisti) i
– Žene (jedinstvena kategorija).

Preuzimanje brojeva i prijave su  na licu mjesta na trgu Ante Starčevića od 9 do 10:30h.

Startnina iznosi 50kn.

Start utrke je u 11:00h s tim da je okupljanje na trgu Ante Starčevića s kojeg se u 10:40h u defileu pod policijskom pratnjom kreće prema startu uspona.

Vremenski limit za završetak utrke je 3 sata te u 14 sati kreće ručak, a u 15 proglašenje pobjednika i podjela nagrada.

Raspis: http://www.xczld.info/novosti/2-uspon-na-dinaru/
Online prijave: http://stoperica.herokuapp.com/races/5
Strava segment: https://www.strava.com/segments/10109656

I. Š.

Daniela Jelić srebrna u utrci na 60 metara te u skoku u dalj na Finalu Erste lige u Zagrebu


Daniela Jelić iz kninskog Atletskog kluba Sveti Ante osvojila je srebrne medalje u utrci na 60 metara te u skoku u dalj na Finalu Erste lige u Zagrebu

Čestitamo Danieli i njenom treneru Draženu Lasiću!

– Moram istaknuti da se trčalo i skakalo u patikama, a ne u sprintericama. Danielina transformacija u skoku u dalj bi trebala biti upisana u knjige pod naslovom: ”Tako se to radi”. Djevojčica od 12 i pol godina ćetiri serije skoka u dalj započinje tehnikom izvijanja skočivši 4,62 metra. Nakon dva skoka sluša trenera i prelazi na koračnu tehniku. U zadnjoj seriji izbacuje noge i doskače do 4,82 metra. E to je to! – bio je oduševljen trener Dražen Lasić pohvalivši svu djecu iz kninskog kluba.

– Sva naša djeca su bila zaista na ponos Knina i po nastupima, a posebno po ponašanju. Djeco svaka čast! Sretni smo i ponosni – poručio je Lasić.

I. Š.

Upisi u mlađe uzraste NK Dinara


NK Dinara kreće sa upisom djece u kadete, starije pionire, mlađe pionire, tiće i špigete.

Po uzrastima, riječ je o sljedećim godištima:  Kadeti 2001-2002; Stariji pioniri 2003-2004; Mlađi pioniri 2005-2006; Tići 2007-2008 i Špigete 2009 – 2010/11.

Iz kluba posebno apeliraju na uzrast “Špigeta”jer se ove godine po prvi puta organizira liga za ovaj uzrast u našem nogometnom savezu pa stoga mole roditelje da uključe svoju djecu u natjecanje, jer praksa je pokazala da su djeca jako disponirana i sa velikom željom i ljubavlju pristupaju ovim aktivnostima.

Klub je, ističu, otvoren za svu djecu koja imaju želju trenirati nogomet. Upisi se obavljaju ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom i petkom u razdoblju od 8 do 11h te od 17-do 20h.

Sve informacije možete dobiti na broj 099 811 8299 (Miroslav Čalić, tajnik kluba i trener).

Mole se zainteresirani da što prije pristupe upisu kako bi mogli biti registrirani na vrijeme i steći pravo igranja u sljedećoj natjecateljskoj sezoni.

I. Š.

Knin dobiva atletsku stazu


Na današnjoj sjednici Vlade raspravljat će se o Prijedlogu zaključka o podržavanju izgradnje atletske staze u Gradu Kninu.

Prethodno se, piše Feral News, predsjednik Zajednice sportova grada Knina Dragan Matić pismeno obratio premijeru Andreju Plenkoviću te državnoj tajnici Središnjeg državnog ureda za šport Janici Kostelić nakon čega su u Zajednici sportova grada Knina napravili i idejni projekt staze.

Staza će na Dinarinom stadionu, kako doznajemo, biti napravljena oko cijeloga nogometnog igrališta.

Izvor: Feral News

Foto: http://www.multi-sport.hr

Napomena: Fotografija nije vezana uz tekst

Završen Malonogometni turnir djece hrvatskih branitelja Oluja ’95


Momčad Pauka pobjednik je tradicionalnog Malonogometnog turnira djece hrvatskih branitelja Oluja ’95 koji je održan u organizaciji Zajednice sportova grada Knin, Udruge veterana IV. Gardijske brigade i Ministarstva branitelja, izvijestio je Feral News.

Treće mjesto osvojila je momčad HVO-a koja je u utakmici za 3. mjesto pobijedila tim 126. brigade HV-a.

Najbolji golman turnira je Jurišić (Pume), najbolji strijelac Baričević (Pume), a najbolji igrač – Damjanović (Pauci).

Izvor informacije i foto: Feral News

Zapaženi rezultati biciklista Adrion Orosa na XCO utrci za Kup Hrvatske


U Otoku je održana XCO utrka za Kup Hrvatske koja se vozila na zanimljivoj i zahtjevnoj stazi. Unatoč velikoj vrućini okupio se veliki broj natjecatelja iz cijele Hrvatske.

Zapažene rezultate ostvarili su biciklisti iz kninskog BK Adrion Oros.

Zvonimir Ćuk je odličnom vožnjom došao do 3. mjesta u kategoriji Sport, dok je Luka Velić završio 7. u kategoriji Rekreativci.

I. Š.

Kninjanin Anto Mrkonja pobjednik Royal Tenen Spin Kupa; Kninjanin najbolji i u juniorskoj konkurenciji – pobjednik Mateo Antolović


Kninjanin Anto Mrkonja iz ŠRD Krka pobjednik je Royal Tenen Spin Kupa u Kninu, međunarodnog natjecanja u varaličarenju pastrve na kojem je sudjelovalo 29 natjecatelja iz pet zemalja.

Hrvatskom reprezentativcu Anti Mrkonji ovo je prvi naslov pobjednika, a u dosadašnjim izdanjima Royal Kupa osvajao je druga i treća mjesta.

Kod juniora u konkurenciji 27 sportskih ribolovaca najbolji je bio 15-godišnji Kninjanin Mateo Antolović.

Izvor informacije i foto: HRT Centar Knin

Završen Oluja kup: Turnir osvojio tim “Oš još ko te šiša”


Tim “Oš još ko te šiša” pobjednik je četvrtog po redu malonogometnog turnira Oluja kup. Oni su u finalu savladali Ratnike svjetla rezultatom 2:0.

Treće mjesto osvojio je Auto servis Sova nadvisivši momčad Škafića rezultatom 4:2.

U polufinalnim susretima koji su prethodili završnici Ratnici svjetla su na penale izbacili Auto servis Sovu konačnim rezultatom 5:3 (u regularnom dijelu bilo je 2:2), a tim “Oš još ko te šiša” pobijedio je momčad Škafića 3:0.

Najbolji strijelac turnira je Toni Blažević sa 8 golova, najbolji igrač je Alen Marić, a najbolji golman Damjan Vranjković.

Pokal najboljoj momčadi uručio je gradonačelnik Marko Jelić, drugoplasiranoj dožupan Nikola Blažević, a trećeplasiranoj predstavnik MNK Karlobag, Ivica Došen.

Turnir kojega je organizirala udruga Sinovi Oluje Knin bio je humanitarnog karaktera, a sva prikupljena sredstva bit će namijenjena kupnji opreme za djecu iz Karate kluba Knin.

I. Š.

Foto: organizator

Rezultati trećeg dana Oluja kupa


Donosimo rezultate današnjih četvrtfinalnih utakmica Oluja kupa:

Auto servis Sova – MNK Feniks Kosovo 2:1.
PP Knin – Škafić 3:4 (na penale; u regularnom dijelu 1:1).
Minhenska Bojna – Oš još ko te Šiša 5:6 (na penale; u regularnom dijelu 3:3).

Jedna četvrtfinalna utakmica odigrana je sinoć:

Ratnici Svjetla – Fitnes Club Fortis 3:2.

Sutra (u nedjelju) su na rasporedu polufinale i finale.

I. Š.

Foto: organizator

Turnir djece hrvatskih branitelja Oluja 95 u srijedu i četvrtak


Zajednica sportova Grada Knina i Udruga Veterana 4. Gardijske brigade Knin
pod pokroviteljstvom Ministarstva hrvatskih branitelja organiziraju šesti po redu Malonogometni turnir djece hrvatskih branitelja Oluja 95.

U srijedu, 2. kolovoza od 18 sati na rasporedu je razigravanje po grupama.

U četvrtak, 3. kolovoza s početkom u 19:30 sati igrat će se utakmica za treće mjesto, a finale započine u 20:15 sati.

Utakmice će se igrati na igralištu s umjetnom travom.

I. Š.

Izbornik