• Naslovna
  • Sport
  • Galeb Open Beograd: Josip Teskera i Nika Dodik zlatni, Mate Teskera srebrni

Galeb Open Beograd: Josip Teskera i Nika Dodik zlatni, Mate Teskera srebrni

Članovi Taekwondo kluba DIV Knin nose tri medalje s Galeb Opena, G1 turnira održanog u Beogradu na kojem je nastupilo gotovo tisuću natjecatelja iz 41 zemlje te iz 198 klubova.

Standardni seniorski taekwondo reprezentativac Hrvatske Josip Teskera dominantno je, pobjedama u tri susreta, osvojio zlatnu medalju i novih 10 bodova za olimpijski i svjetski ranking.

Nika Dodik, juniorka u kategoriji do 44 kg također je briljirala i osvojila zlato pobijedivši u tri odlične i zrele borbe.

Mate Teskera je također pobijedio u tri borbe i osvojio srebro pruživši sjajne performanse prije Europskog kadetskog prvenstva. Nažalost, četvrta borba bila je poraz, ali Mate je pokazao pravi sportski duh i polako izrasta u vrhunskog borca.

Anamarija Mikulić se također borila hrabro. Pobijedila je prvu borbu, a u drugoj je bila vrlo blizu pobjede.