• Naslovna
  • Sport
  • Zlato za Mikulić i još 3 medalje za Divovce na Slovenia Openu

Zlato za Mikulić i još 3 medalje za Divovce na Slovenia Openu

Četiri medalje osvojili su natjecatelji Taekwondo kluba DIV Knin prvoga dana Slovenia Opena, G1 turnira koji se održava u dvorani Tivoli u Ljubljani i na kojem se natječe 450 boraca iz 240 klubova i 45 zemalja

Zlato je osvojila Anamarie Mikulić koja je prvo kolo bila slobodna, a potom zabilježila tri pobjede. U odličnom finalu savladala je aktualnu europsku kadetsku prvakinju.

Nijanse su do najvišeg postolja dijelile i Lanu Sigut koja je pobijedila u dvije borbe, a u finalu tijesno izgubila od predstavnice Srbije (4:4 i 2:3) te se morala zadovoljiti srebrom.

Mate Teskera je tijesno izgubio polufinale (1:2) te osvojio broncu.

Na Slovenia Openu se dogodilo i uspješno vatreno krštenje juniorki DIV-a koje su u novu kategoriju prešle iz kadetskog uzrasta.

Nika Dodik dobila je prvu borbu prekidom, a polufinale je izgubila tijesno od Belgijanke (4:5 i 6:7) koja je kasnije osvojila zlato.

Petra Lea Jelić odlično je odradila svoj prvi juniorski nastup, u prvom kolu je lagano pobijedila, a u drugom izgubila u zadnjim sekundama (3:4 i 6:7) od predstavnice Srbije.

Danas se bori senior Josip Teskera u kategoriji do 54 kilograma.