• Naslovna
  • Društvo
  • Hanžek: Marko Čeko u svjetskoj konkurenciji šesti na 100 metara

Hanžek: Marko Čeko u svjetskoj konkurenciji šesti na 100 metara

Marko Čeko je u utrci na 100 metara na Hanžekovićevom memorijalu osvojio 6. mjesto s vremenom 10,48, samo dvije stotinke slabijem od svog osobnog rekorda.

Zlatni olimpijac u štafeti na 100 metara, Amerikanac Michael Rodgers pobijedio je s vremenom 10,16 sekundi. Drugi je završio Arthur Cisse iz Obale Bjelokosti (10,19), a treći Turčin Jak Ali Harvey (10,36).

Važno je spomenuti da je Marko Čeko trčao u prvoj stazi, a prva staza je pravi hendikep, odnosno najgora staza u utrkama koja može dopasti sprintera – zbog nedostatka pregleda, kako staze tako i ostalih natjecatelja.

Tako da ovaj rezultat vrijedi još više. Nije zgorega podsjetiti da Marko ima tek 20 godina i da se u ovoj utrci ravnopravno nosio s vrhunskim svjetskim sprinterima. I to u discipini koja nije njegova prioritetna (prioritetan je, naravno, skok u dalj).

S nestrpljenjem očekujemo njegove daljnje nastupe i hvatanje norme od 8,22 metra u skoku u dalj za Olimpijske igre.