• Naslovna
  • Društvo
  • Žalba 44 kninska poduzetnika na odluku gradskog Stožera civilne zaštite

Žalba 44 kninska poduzetnika na odluku gradskog Stožera civilne zaštite


Ukupno 44 kninska poduzetnika uputili su žalbu gradskom Stožeru civilne zaštite na odluku o ograničenju rada ugostiteljskih objekata i zabrani održavanja koncerata. Žalbu prenosimo u cijelosti:

“Ovim putem, u ime svih ugostitelja i obrtnika u gradu Kninu, izražavamo svoje veliko nezadovoljstvo na donesenu odluku ispred Stožera civilne zaštite grada Knina.

Uzimajući u obzir epidemiološku situaciju koja je u Kninu čak i mnogo bolja nego u nekim drugim gradovima, a u istima nije došlo do ograničavanja rada, zabrana okupljanja i sl. kako je to donio naš gradski stožer, smatramo da je odluka koja je jučer donesena iznimno nekorektna najviše prema ugostiteljima koji posluju u našem gradu.

Zbog pandemije korona virusa, ugostiteljski obrti kao i mnogi drugi bili su mjesecima zatvoreni, a nakon ponovnog otvaranja trpe znatnu štetu što se tiče smanjenja obima posla. Svjesni smo i činjenice da je veliki broj ljudi ostao bez posla, ali većina obrtnika je nastojala zadržati svoje radnike. Uložen je velik trud i novčana sredstva kako bismo opstali. Ne pronalazeći nikakav opravdan razlog za donošenje ove odluke, ovim putem vas molimo da nam istu obrazložite i potkrijepite konkretnim i pravovaljanim razlozima.

Grad Knin nema niti veliki broj oboljelih već par pojedinačnih slučajeva koji se nalaze u samoizolaciji kao i njihovi kontakti te se poštuju sve propisane mjere. Na razini Nacionalnog civilnog stožera nije donesena niti jedna odluka kojom se smanjuje radno vrijeme ugostitelja niti kojom se zabranjuje održavanje koncerata već su propisane mjere koje se moraju poduzeti i broj osoba koje se mogu okupljati u otvorenim i zatvorenim prostorima.

Svi kninski ugostitelji ponašaju se odgovorno i pridržavaju propisanih mjera zaštite vodeći računa o svojim gostima te ukoliko smo spremni to činiti i dalje ne razumijemo zašto nam gradski stožer to ne dozvoljava?

U ovih par ljetnih mjeseci kad možemo koristiti svoje vanjske prostore za goste i u vrijeme Oluje kada bismo mogli nešto odraditi i zaraditi zabranjuje nam se i ograničava nam se radno vrijeme.

Zbog ionako neizvjesne situacije na jesen i zimu kad su nam mogućnosti i bez korona virusa smanjene i imamo manje posla, ovim putem apeliramo na gradski stožer da hitno preispita svoju odluku te da je izmijeni sukladno mjerama koje su na snazi na razini cijele države jer svjedoci smo organiziranja brojnih događanja kako u mjestima unutar naše županije tako i na razini cijele države.

Molimo Vas da u obzir uzmete sve parametre uključujući i broj ljudi koji je zaposlen u ugostiteljskim objektima i za koje je nužno osigurati plaću i omogućite nam da iscrpimo sve mogućnosti za opstanak te nam budete potpora u istome, a ne kamen spoticanja.

U nadi da ćete preispitati razloge donesene odluke te istu izmijeniti i uvažiti naše primjedbe, srdačno vas pozdravljamo”, stoji u dopisu kninskih poduzetnika.

I. Š.

Izbornik